Kezdőlap / 2011 Okt 13 / Frissítve: ---
Windows 8 VirtualBox: Az alább található "VirtualBox"program telepítése és beállítása leírás érvényes minden operációs rendszerre: Linux, Xp, Vista, Windows7, Windows 8 és természetesen az új Windows 10-re is.
A Windows7 megjelenése óta hiány eszközt adott közre a Microsoft, hogy könnyebben megállapíthassuk, támogatja-e gépünk a virtuális gépek, szoftverek telepítését. Neve: Hardware-Assisted Virtualization Detection Tool Használat leírás...
Könnyen tesztelhetjük a következő generációs Windows egy ingyenes példányát. Egyszerűen egy olyan programot használhatunk, amely lehetővé tesz egy virtuális környezet létrehozását gépünkön. Ilyen a Virtual Box program.
Letöltés: VirtualBox Windows x86/amd64 (Az alábbi leírás érvényes az újabb VirtualBox verziók esetén is)
A program telepítése nem igényel különösebb informatikai tudást. Ezért különösebb leírását is mellőzzük. A telepítés Angol nyelvű, azonban a Virtuális meghajtó készítése résznél automatikusan Magyar nyelvre vált.
1) - Ez a kezdő ablak. A továbbiakban csak a -NEXT- (Tovább), illetve végül az INSTALL gombra kell kattintani.
Addig NEXT -elgessünk míg megjelenik az alábbi, második pontban is látható ablak.
2) - Ebben az ablakban a hálózat megszakításáról ad üzenetet, ha az csatlakozik az Internetre. Ideiglenesen kikapcsolja azt. Rákérdez, hogy kapcsolatbontás után folytatni szeretnénk a telepítést? Kattintsunk a -YES- (Igen) gombra.
3) - Ez pedig a VirtualBox telepítő befejező ablaka. Kattintsunk a -Finish- gombra.
4) - Átvált Magyarra. Kattintsunk az -ÚJ- gombra.
5) - A Virtuális lemezkészítő varázsló ablaka jelenik meg. Kattintsunk a -Következő- gombra.
6) - Adjunk nevet virtuális gépünknek, majd kattintsunk a -Következő- gombra.
7) - Adjuk meg a használható memóriát, ha más méretre van szükségünk. Egyébként ne változtassunk semmit. Kattintsunk a -Következő- gombra.
8) - Az alapbeállítás az: Új virtuális lemez készítése, azonban ha már korábban készítettünk egy virtuális lemezt, most bejelölhetjük a: Létező merevlemez használata jelölő gombot, majd jobb oldalon található mappára kattintva, a megjelenő Windows Intéző ablakában keressük meg és adjuk meg a már elkészített .vhd fájl kiterjesztésű virtuális lemezt. Ha választottuk, kattintsunk a -Következő- gombra.
9) - Ne változtassunk semmit a VirtualBox ablakban. Kattintsunk a -Következő- gombra.
10) - Itt is hagyjuk az alap beállításokat. Kattintsunk a -Következő- gombra.
11) - Itt is hagyjuk az alapbeállításokat. Kattintsunk a -Következő- gombra.
12) - Az eddig elvégzett beállításokról jelenik meg egy ablak. Kattintsunk a -Létrehozás- gombra.
13) - Az elvégzendő műveletről és a telepítendő op. rendszerről (ebben az esetben Windows8) beállításokról jelenik meg egy összesítő ablak. Kattintsunk a -Létrehoz- gombra.
14) - Ebben az ablakban kattintsunk az -Start- gombra ahol, elkezdődik a telepítés előbeállítása.
15) - Ebben a VirtualBox ablakban olvassuk el a tájékoztatást majd kattintsunk az -OK- gombra.
16) - Megjelenik az indítás varázsló. Kattintsunk a -Következő- gombra.
17) - Ebben az ablakban kattintsunk, jobb oldalon található kis mappa ikonra, és a megjelenő Windows Intéző ablakában keressük meg gépünkre előzőleg letöltött (vagy ISO fájlba elkészített) Windows8 op. rendszer ISO fájlját. Majd kattintsunk a -Következő- gombra.
18) - Ebben a példában a Windows 8 ISO fájl a "Volume (E:)" merevlemezen található. Másnál természetesen ahová letöltötte az Internetről, vagy ahová elkészítette ISO fájl formátumba. Kattintsunk duplán magára a fájlra vagy a -Megnyitás- gombra.
19) - A következő ablakban látható a betöltött fájl neve, és mérete. Kattintsunk a -Következő- gombra.
20) - Telepítés megkezdése előtt, még egy összegző ablak jelenik meg az elvégzendő feladatokról. Kattintsunk a -Start- gombra.
21) - Az egér használatára vonatkozó információs ablak jelenik meg, amit figyelmen kívül is hagyhatunk. Kattintsunk a -OK- gombra.
22) - A VirtualBox végül elkezdi az op. rendszer tényleges telepítését. Válasszuk ki a billentyűzet nyelvezetét, azaz a Magyar nyelvet ebben az esetben.
-Folytatás:
A Windows 8 telepítése viruális környezetben a Virtual Box programmal ugyan olyan telepítési művelettel folytatódik, mint a Windows 8 tiszta (új) telepítés, ezért ide kattintva, megtaláljuk a leírást lépésről - lépésre bemutatva, képekben is a folytatást.
Vége
Adatmentés: Ha «I/O eszközhiba miatt nem lehet a kérést végrehajtani» üzenetet küld, ezért ne dobjuk a kártyát a kukába
Silent program: Akár 100 program telepítése «silent» módban, egy egérkattintás nélkül, 20 perc alatt, öntelepülő módszerrel
Windows: Szemét fájlok maradnak frissítések, programok után is. Az internetről «Cookie», vírus töltődik le lassulást okozva
Android: A telefon sok felesleges fájlt termel lassítva a készüléket. Laptop, számítógép, tablet, okostelefon gyorsítás
Zene-Kép: Hogyan kell le - feltölteni képeket, videót vagy más adatot a telefonra, vagy a telefonról Windows Phone rendszeren
Driver: Hogyan kell frissíteni a Nokia Lumia telefon Microsoft Windows Phone rendszerét Wi-Fi vagy interneten keresztül
Android Okostelefonok, tablettek animációi látványosak, azonban jó letiltani vagy legalábbis minimálisra csökkenten
Háttérkép: Windows, Android, Linux rendszerre, nagy felbontású HD minőségű háttérképek, monitorra, táblagépre vagy Tv-re
Adataink: Az előzőleg bevezetett kémkedő szolgáltatást («DiagTrack») a felhasználók nyomására a Microsoft csapat visszavonta?
Vezérlőpult: A Vezérlőpult beállításainak módja. Angol neve «Master Control Panel» és több mint 300 beállítási lehetőséget kínál
Windows: A Windows Enterprise magába foglalja a «Windows To Go» készítő varázsló funkciót, USB-n is hordozható a rendszer
Dual boot: A rendszert telepíthetjük a meglévő XP, Win7, 8, 8.1 mellé ha szeretnénk megtartani a régit is
USB: Tiszta telepítés. Első lépés a Bios megváltoztatása, hogy a telepítés az USB flashdrive-ról induljon
HDD: Külső HDD merevlemez formázása. Újonnan vásárolt külső HDD általában „nyers” állapotban van, azaz nincs formázva
Weboldalak szövegét, tippek, leírások, képek, RegTweak.exe programot készítette "webmaster" a Creative Commons Nevezd meg! – Ne változtasd! 2.5 Magyarország Licenc alatt. Teljes licenc: Creative Commons. Másolni, terjeszteni, tipp-leírásokat sajátként feltüntetni csak engedéllyel és backlink elhelyezésével lehet
A honlap 2007-ben indult. A Windows'98 megszűnésével 2009-ben, a webhosticon tárhelyre költözött. Első leírások XP rendszerre készültek, azonban a Microsoft támogatás megszűnése miatt az XP (Experience), Vista és a Windows7 leírások közül sok törlésre került. 2012 Okt. 26-tól a Windows 8 és 8.1, végül 2014 Októberétől a Windows 10 rendszer tippleírásai kerültek fel a honlapra. Időközben két arculatváltás is történt, azonban 2016 elejétől, a mobil okostelefonok és táblagépek elterjedésével, fontossá vált átalakítani "Reszponzív Mobilbarát" weboldalra. Jelenlegi weboldal tervezés, mobil eszközökre optimalizálva, 2017 első hónapjaiban készült
Figyelem: A leírások csak saját felelősségre alkalmazhatók